Четвер, 21.11.2024, 22:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Ромейківський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"

Історія школи



Історія Ромейківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

    До окупації західноукраїнських земель панською Польщею (тобто до вересня 1920р.) в нашому селі не було школи. Всі діти навчалися в Городецькому однокласному початковому училищі. У 1921р. місцеві польські власті вирішили відкрити у всіх селах Городецької парафії школи, з єдиним управлінським центром у Городці. 
    у 1921 році, на базі початкового училища було відкрито семикласну публічну повшехтну школу, а в Ромейках, на правах філіалу, чотирьохрічну публічну повшехтну школу. Директор школи в Городці керував філіалами-школами в селах Ромейки, Сварині та Веліхово. Через це на всіх документах учнів Ромейківської школи стояла печатка Городецької школи, хоч фактично діти навчались в Ромейках. Навчання велося тільки польською мовою і було безоплатним. Викладався Закон Божий, арифметика, геометрія, польська мова,природознавство, історія, географія, малювання, співи. Учитель був поважною особою в селі. Віталися з ним поклоном, як із паном. За місячну платню тодішній учитель міг купити середньої ціни корову. В школі працював один учитель на три класи, заняття кожен день починалися з молитви. Закон Божий викладався священником. Польська школа давала грунтовні знання. Всі заходи влади, спрямовані на ополячення населення результату не давали. Селяни постійно відстоювали своє право на викладання в школі українською мовою. Свідченням цьому є лист Данила Ляшика та селян с. Ромейки до посла П. Певного від 24.05.1931р.
    Після війни в 1946р. в Ромейках знову відкрилася школа. Навчання здійснювалося українською мовою і школа була початковою. Набрали один клас з дітей переростків віком 10-14 років. Навчальні класи розміщувалися "по хатах" у: Городного Петра, М'ялика Павла, Усика Павла, Гаврилюка Сидора і в багатьох інших - там, де окремі кухні, де була передня кімната (світлиця). Щоб провести свої уроки, вчителі переходили з однієї хати в іншу. Що до тих, хто навчав дітей у Ромейках, то в числі перших люди згадують вчителя на прізвище Шенгера, Кулагу Івана Васильовича, Лобойко Анастасію Марків'янівну, Тарасюк (Росовську) Пашу Федорівну, Голуб Надію Максимівну, Онокало Івана Андрійовича.                                                         
    З 1952р. школа стала семирічною. У 1955р. в наше село приїхав молодий вчитель Сергій Уль'янович Забілик (сам володимирчанин), пізніше кандидат історичних наук. Невдовзі його призначили директором, і він розпочав будівництво нової школи. У 1956р. було побудовано перше приміщення школи. Для її будівництва майстрів запросили з Чернігівщини, а допомагали їм жителі села. Приміщення школи складалося з великого просторого коридору, вестибюлю та 4 великих світлих кімнат.
    Тоді ж почала працювати і вечірня школа.
у 1959р. в Україні впроваджується закон "Про зміцнення звязку школи з життям, і про подальший розвиток системи освіти". З цього часу школа починає працювати за восьмирічними програмами. В закладі вводиться виробниче навчання, створюється виробнича бригада. Учнями та вчителями висаджуються перші саджанці, а згодом з'являється великий фруктовий сад.
    У 60-х роках до приміщення школи добудовують ще одне крило. Учні, котрі хотіли одержати загальну середню освіту, продовжували навчання в Антонівській середній школі.
    У 1972р. виходить закон "Про завершення переходу до загальної середньої освіти і дальший розвиток загальноосвітньої школи". Тоді ж при Ромейківській восьмирічці відкривається 9-ий клас (філія Антонівської середньої школи). А в 1974р. в Ромейках з'являється десятирічка, яка в 1975р. зробила свій перший випуск. В цей час у школі налічувалося більше трьохсот учнів.
    У середині 80-х років побудовано окреме приміщення шкільної майстерні, спортивний майданчик.
    У 1993р. в селі побудували красивий, сучасний дитячий садок. Однак в зв'язку з складною економічною ситуацією в державі він так і не запрацював. Приміщення школи з роками старіло, тож було прийнято рішення про реконструкції дитячого садка у школу. У 2001р. силами батьків, вчителів та учнів школа перейшла в нове приміщення.
    На сьогодні в Ромейківській ЗОШ навчається 201 учень, працює 30 педагогів, наявні гуртки спортивного, декоративно-ужиткового, прикладного та вокального напрямків, функціонує публічно-шкільна бібліотека, група продовженого дня. До навчально-матеріальної бази входить навчальна майстерня, спортивний майданчик, дитячий ігровий майданчик, краєзнавчий музей, кабінет рідної мови, історії, математики, фізики, біології та хімії, сучасний комп'ютерний клас.

          Директорами школи в різні роки були:
1. Забілик Сергій Ульянович (1955-1960рр)
2. Кривко Василь Артемович (1960-1970рр)
3. Сафоник Федір Савович (1971-1981рр)
4. Мазаний Володимир Степанович (1981-1984рр)
5. Володько Ніна Михайлівна (1984-2002рр)
6. Городний Олександр Борисович (2002р. - по даний час)




Тарасюк Паша Федорівна

(Перша вчителька Ромейківської школи повоєнних років. 1947р)


Відведення пришкільної ділянки біля новозбудованої школи. (1956р)


Добудоване приміщення Ромейківської школи (1960-ті роки)


Перші вчителі Ромейківської школи (подружжя вчителів Онокало і сім’я Тарасюків. 1951 р.)


Один з класів повоєнної школи села Ромейки


Участь у районному конкурсі художньої самодіяльності вчителів та учнів Ромейківської школи (перша з ліва Тарасюк Паша Федоріна)



Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0